Kategorie
Uncategorized

Oświetlenie w ogrodzie i na balkonie – od czego zacząć?

Każdy z nas chciałby, aby nasz ogród, taras lub balkon posiadał swój magiczny klimat, który połączony z dodatkami różnorodnych kwiatów będzie naszym małym, klimatycznym azylem.

Są to miejsca idealne do wieczornego odpoczynku, długich, wieczornych rozmów ze znajomymi czy też do grilla i kolacji rodzinnej.

Zastanawiasz się, co nada Twojej przestrzeni ciekawego charakteru? Są to oczywiście… światła! 

Oświetlenie w ogrodzie 

Oświetlenie do ogrodu często jest niesamowicie niedoceniane. Nic bardziej mylnego! Zaaranżowanie oświetlenia w przestrzeni zewnętrznej nie tylko sprawia, że chodzenie nocą staje się bezpieczniejsze, ale jakże bardziej nastrojowe!

Warto zacząć od najmniejszych rzeczy. Przykładowo, od oświetlenia ścieżki czy dróżki, jeśli takową posiadasz. Możesz zrobić to w bardzo prosty sposób, wbijając po prostu małe lampki LED albo – dla własnej wygody – lampki solarne, czyli bez problematycznych kabli!

Jeśli jesteś zwolennikiem bajkowych ogrodów, warto zastanowić się nad wiszącymi lampami na drewnianej nóżce. Można je usadowić między drzewami lub krzewami, co zwiększy intensywność nastroju, które dostarczają. Można w takim wypadku zastosować również lampy sterowane fotokomórką – które są również niebywale oszczędne! 

Co warto oświetlić w Twoim ogrodzie? 

Już na etapie projektowania wyglądu swojego ogrodu powinno się zwrócić uwagę na oświetlenie, które będziemy chcieli w nim umieścić.

Może być to później problematyczne, jeśli w Twoich zamiarach znajdzie się zaaranżowanie instalacji elektrycznej, a do niej potrzebna będzie odpowiednia infrastruktura. Dlatego warto zastanowić się, które punkty naszej przestrzeni będziemy chcieli oświetlić. 

Mocniejszym światłem należałoby oświetlić przede wszystkim bramę wjazdową, podjazd, wejście do domu, ścieżkę poboczną oraz główną. Wizualnie będzie to wyglądało naprawde interesująco – a zarazem przyniesie praktyczne korzyści w formie bezpiecznego wjazdu i wieczornych przechadzek. 

Dobrym rozwiązaniem jest delikatne oświetlenie elewacji. Struktura Twojego domu będzie wtedy idealnie podkreślona i nada to ciekawego, wieczornego wyglądu. Warto się zastanowić nad lampkami, które można byłoby umieścić w pobliżu naszego miejsca grillowania, wypoczynku lub wieczornego chill’outu.

Jeśli pragniesz poczuć się magicznie – to idealny pomysł! Zwróć uwagę na wszelkie ozdobne rośliny i dekoracyjne pergole – warto zadbać o ich dobrą widoczność w nocy, ponieważ delikatna łuna światła z pewnością udekoruje Ci całą przestrzeń. 

Oświetlenie na balkonie  

Jeśli posiadasz balkon – dużych lub małych rozmiarów – warto zadbać o jego wyglą! Oświetlenie nadaje niesamowitego charakteru oraz klimatu. dlatego warto się nad nim zastanowić.

Warto jest owinąć balustradę Twojego balkonu lampkami, o jasnej, białej aurze. Nada to magicznego nastroju. Dodatkowo, można zainwetsowac w lampę ogrodowa i posatwić ją w rogu ściany –  jej ciepła barwa żarówki wieczorem stworzy niesamowity nastrój, który będzie Ci towarzyszył w odpoczynku po całym dniu lub długich, wieczornych rozmowach z przyjaciółmi.

Warto oświetlić swoją przestrzeń zewnętrzną – nie tylko wygląda to czarująco, ale jest zarazem niesamowicie funkcjonalne! 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *